Instagram: 10 profili z półświatka IT, które warto obserwować

9 July, 2018

Kolejny "side-product", który powstał przy mojej inwestygacji tematu Instagrama dla programistów, który opisywałem tutaj.

Postanowiłem podzielić się z Wami listą osób, które uważam za godne obserwowania na Instagramie. Osoby, które sam obserwuję, którymi się inspiruję i które dają mi motywację do tego, aby robić więcej, lepiej, bardziej! Zaczynamy...

👉 #1. Maciej Aniserowicz (@maciej.aniserowicz)

Polski klasy(g)k! Maciek powywracał trochę postrzeganie branży IT przez społeczeństwo również nie do końca techniczne. Prowadzi - obecnie we współpracy z rosnącą liczbą dodatkowych twórców - bloga devstyle.pl, od czasu do czasu vloguje, popełnił książkę i stale szerzy misję pokazywania naszej profesji z różnych perspektyw. W ostatnim czasie pracuje nad własnym kursem online.

Na Instagrama wskoczył ze Snapchata i dzieli się różnymi przemyśleniami, głównie z wykorzystaniem mechanizmu publikacji Stories.

👉 #2. Mirek Burnejko (@miroburn)

Kolejny reprezentant gatunku - akcja, motywacja, działanie! Mirek jest głównie przedsiębiorcą, ale korzenie ma nasze - programistyczne :) Z wytrwałością prowadzi swojego daily vloga, w którym dokumentuje swoje przedsiębiorcze życie. Jest CEO spółki Chmurowisko, która to zajmuje się wdrożeniami i konsultingiem z dziedziny cloud computingu oraz współwłaścicielem spółki Transparent World, która wykorzystując technologię Blockchain ma w zamiarze pokazywać świat biznesu takim, jakim jest - surowy i prawdziwy. Poza tym tworzy kursy online, ma bloga TrzyPoziomy, biega, tańczy, cross-fituje!

👉 #3. Michał Sadowski (@michaleksadowski)

Pozostając na naszej ojczystej ziemi, kolejny dev, który poszedł w biznes ;) Wielu osobom nie trzeba go przedstawiać, bo jest to człowiek, który zwykł "być wszędzie" (złośliwi bali się, że znajdą go u siebie w lodówce). Niemalże pewne, że i tą wzmiankę wytropi, bo słynie własnie z monitoringu social mediów i Internetu. CEO i twórca narzędzia Brand24, do tego robi niesamowite filmy i zdjęcia, którymi dzieli się również za pośrednictwem Instagrama.

👉 #4. Dimek (dimek.js)

Ostatni przedstawiciel naszego narodu na naszej liście. Od niedawna w gronie osób, które obserwuje. Dimek opisuje za pośrednictwem Instagrama swoją drogę z n00ba do deva, udostępniając nam przy tym masę wysokiej jakości materiałów graficznych oraz wiedzy/insightów ze swojego życia.

👉 #4. Logan Tran (@loganmartintran)

Człowiek biel. Tak mi się stale kojarzy, choć cały jest niemalże czarny od tuszu, który przyjął na swoją skórę. Logan to porgramista z Chicago, który z niesamowitym "smakiem" i stylem dzieli się swoim codziennym życiem za pośrednictwem fotek i Stories na swoim profilu. Jedo domena to czerń i biel, zawsze uwydatnione na jego fotografiach.

👉 #5. Moris Pasic (@morispasic)

Przy tej pozycji długo zastanawiałem się nad jej obecnością tutaj. Jedynie ze względu na to, że nie pamiętam dlaczego, ale Morisa "odobserwowałem" w przyszłości. Nie pamiętam jednak czy było to spowodowane rutynową czystką, czy też irytowały mnie publikowane przez niego treści. Na listę obserwowanych powrócił, treści nie irytują. "To się wytnie".

👉 #6. John Martin (@martinsoft)

Również nowy osobnik na mojej liście obserwowanych profili. Developer iOS, który od razu po tym jak go zaobserwowałem doładował mnie zastrzykiem wiedzy w temacie własności intelektualnej projektów IT, za co ogromny szacun! Czekam na więcej.

👉 #7. Seph Cordovano (@dvlp.r // @dvlpr_v2)

Jeśli mam obawy co do tego kto najszybciej z mojej listy zniknie to może być to właśnie Seph. Niestety jakość publikowanych przez niego treści w mojej opinii spada, ale nadal jest tam sporo wartości, co potwierdza liczba obserwujących jego profile użytkowników.

👉 #8. kimo_dev

Kimo to też nowy "nabytek" na mojej liście. Student CS z Londynu, Web Developer, który w swoich wpisach przekazuje toooonę wartośći / przemyśleń dot. ogólnie branży, ale i życia. Ciekawa inspiracja, szczególnie bacząc na młody wiek twórcy. Obserwuję i czekam na dalszy rozwój akcji.

👉 #9. Florian Thompson (@theflorianthompson)

Sąsiad z zza zachodniej granicy, żyjący na codzień w NYC. Dużo ciekawych insightów, dużo inspiracji i dużo Nowego Jorku - co lubię bardzo! :)

👉 #10. Społeczności programistyczne / aggregatory tj.: code.community, codingcoderlifes, worldofprogrammers etc.

Na Instagramie wręcz roi się od profili, które są agregatorami treści w konkretnych tematach. Podają dalej (często automatycznie) treści autorstwa innych użytkowników i promują ciekawe profile, które pojawiają się na ich horyzoncie. Te wymienione wyżej to gwaranty zadowolenia. Zawsze dużo treści, zawsze wartościowy content, sami administratorzy również też bardzo pomocni.

---

GRATIS! ACHTUNG!

👉 #11. Gary Vaynerchuk (@garyvee)

Gary to ojciec chrzestny social mediów ogólnie. Inwestor w takich projektach jak m.in. Facebook, Snapchat czy Uber. Właściciel agencji social media VaynerMedia oraz agencji sportowej VaynerSport. Marzyciel, przyszły właściciel NY Jets. Gary pokazuje (z wykorzystaniem armii pracujących dla niego w agencji ludzi) jak wyciskać z Instagrama (i nie tylko) jak najwięcej. Na pewno postać warta obserwowania. Masa wartości i inspiracji.

---

Kto znalazłby się na Waszej liście 10 osób wartych obserwowania na Instagramie? Podzielcie się proszę swoimi przemyśleniami w komentarzu.