O mnie


Nie samym klepaniem kodu człowiek żyje!
(fot. Artur Sokołowski)

Kim jestem?

Na co dzień pracuję jako "Trener i Certyfikowany Master Umbraco" (po angielsku brzmi to jednak lepiej..) w The Cogworks Polska (polskim oddziale Złotego Partnera Umbraco z UK - https://thecogworks.comoraz "PedagoGEEK" (czyt. naczelny czarodziej odpowiedzialny za wszystko co tylko związane z IT, lub też i nie 😉) w WOW School (http://www.wowschool.pl).

what-i-do-3.png

Poza tym, że programuję, od zawsze wielką radość sprawiało mi dzielenie się swoją wiedzą. Stąd m.in. początek mojej przygody z nauczaniem programowania wśród dzieci w WOW School, dzięki któremu zostałem partnerem całej inicjatywy oraz nieustanny głód występowania i przekazywania informacji innym - poprzez szkolenia, prezentacje na konferencjach oraz grupach zainteresowań (w całym kraju oraz poza jego granicami) czy też konsultacje biznesowe. Teraz również za pośrednictwem tego bloga!

W życiu prywatnym jestem szczęśliwym mężem i świeżo upieczonym tatą małej Oliwii. Uwielbiam spędzać czas w górach szalejąc na snowboardzie. Niegdyś "pogrywałem" w koszykówkę, obecnie pozostaję jedynie jej telewizyjnym (może nawet bardziej internetowym) fanem. Poza rozgrywkami NBA, śledzę również potyczki snookerowe, od czasu do czasu sącząc przy tym dobre whisky, bądź piwo rzemieślnicze, które planowałem sam ważyć i w dalszym ciągu mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda wprowadzić w życie!

Umbraco <3

Od dłuższego już czasu pozostaję także mocno zaangażowany w rozwój i aktywizację społeczności Umbraco w Polsce. Od chwili, w której sam zakochałem się w tym kawałku oprogramowania, staram się tą miłością zarażać innych. Ten blog jest również jednym z narzędzi, które chciałbym do tego celu wykorzystać i z całą pewnością nie zabraknie na nim mniej lub bardziej ciekawych informacji na temat tego właśnie projektu open source (https://github.com/umbraco/Umbraco-CMS).

Na facebooku utworzyłem i zarządzam (czyt. spamuję informacjami, które wydają się dla mnie istotne 😉) grupą Umbraco CMS PL, która zrzesza osoby zainteresowane tematem Umbraco w Polsce oraz odpowiedniki grupy na innych portalach społecznościowych (LinkedIn, Meetup.com, a nawet Goldenline - ktoś jeszcze z tego korzysta?!). Organizuję i biorę udział we wszelkich spotkaniach związanych z Umbraco w Polsce oraz za granicą.

Po rozpoczęciu współpracy z The Cogworks, otrzymałem również niebywałą możliwość przeprowadzania oficjalnych certyfikacji Umbraco w Polsce. Z uwagi na nieustannie poszerzaną wiedzę, status Certified Umbraco Master oraz bogate doświadczenie - przeprowadzam również szkolenia dedykowane, konsultuję projekty i procesy oraz wspomagam zespoły w rozwiązywaniu problemów w trakcie tworzenia oprogramowania z wykorzystaniem Umbraco CMS. Wszelkie informacje nt. mojej działalności szkoleniowej znajdziesz → tutaj.

tl;dr;

  • Będę pisał o wszystkim co związane z życiem programisty i trenera programowania - czyli o kodowaniu, problemach natury ludzkiej, dzieciach, pracy i otaczającej nas - geeków - rzeczywistości.
  • Jeśli interesuje Cię gdzie wystąpiłem bądź wystąpię w najbliższym czasie zajrzyj → tutaj.
  • O tym jakie szkolenia i możliwości certyfikacji jestem w stanie dostarczyć Tobie lub Twojej firmie poczytać możesz → tutaj.
  • Jeśli chciałbyś nawiązać ze mną współpracę (na dowolnej płaszczyźnie) zapraszam → tutaj.
  • Chcesz powiedzieć mi cześć, przybić piątkę czy spotkać się na kawę / piwo? Zapraszam → tutaj bądź na dowolny profil społecznościowy pod linkami w stopce.